
| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 3.05 mm |
| Width | 1.75 mm |
| Termination | SMD/SMT |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 5 |
| Power Rating | 300 mW |
| Height | 1.3 mm |
| Packaging | Reel |
| Lead Free | Lead Free |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| Polarity | Positive |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Weight | 4.535924 g |
| Dropout Voltage | 500 mV |
| Min Input Voltage | 0 V |
| Output Current | 100 mA |
| Output Voltage | 3.3 V |
| Output Type | Fixed |
| Max Power Dissipation | 300 mW |
| Max Supply Voltage | 30 V |
| Min Supply Voltage | 4.8 V |
| Accuracy | 5 % |
| Power Dissipation | 300 mW |
| Max Output Current | 100 mA |
| Quiescent Current | 400 µA |
| Max Input Voltage | 30 V |
| Number of Outputs | 1 |
| Nominal Output Voltage | 3.3 V |
| Max Output Voltage | 3.3 V |
| Output Voltage Accuracy | 5 % |
| Load Regulation | 15 mV |
| Line Regulation | 7 mV |
Out of Stock
Distributors
--
Unit Price$--
Ext.Price$--
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
No data | ||
